HOUR OF CODE – SAT KODIRANJA 2016

hourofcode2016Sat kodiranja je jako značajan pokret koji je u svom periodu postojanja napravio više nego svi edukativni programi zajedno. Uveo je mnoge mlade širom svijeta u svijet informatike i programiranja, te otkrio mnoge skrivene talente koji su nastavili da se edukuju u tom pravcu.

Sat kodiranja je jednosatno upoznavanje sa programiranjem dizajnirano na način da demistificira „kod“. Interaktivni tutorijali, urađeni na primjeru popularnih igrica i video filmova kao što Angry Birds ili Frozen, osmišljeni su tako da prethodno predzanje nije potrebno. Svako može naučiti osnovne korake programiranja i na taj način postati tvorac, kreator i inovator.

Satovi kodiranja će se u našoj školi realizovati u periodu od 05. do 09. decembra 2016. godine.

Kako mogu sudjelovati u Satu kodiranja?

Planiranje započnite ovdje pregledom naših vodiča. Sat kodiranja možete organizirati u svojoj školi ili u svojoj zajednici – kao primjerice u izvannastavnim udrugama, neprofitnim organizacijama ili na poslu, a možete pokušati i samostalno.